Včasná a podrobná analýza je základním předpokladem optimálního spojení pohodlí, výkonu a ochrany zdraví sportovce.

Nejmodernější technologie vyhoví potřebám každé nohy a přizpůsobí obuv pro Vaše pohodlí a výkon.

Jemné a velmi přesné dobroušení sportovní ortopedické vložky popřípadě individuální úprava celé boty.

Kontakt

BOOTFITTING.CZ
Legendsport
Myslíkova 31
110 00 Praha 1 - Nové Město

Otevírací doba:
dle telefonické rezervace
info@bootfitting.cz
+420 777 758 728

>

Hokej

Lední hokej je fyzicky náročná, dynamická hra, plná osobních střetů a různých herních situací vyžadujících velmi rychlé reakce hráčů.

Současné požadavky na hru a její intenzita, kladou stále vyšší nároky na rozvoj síly, obratnosti a vytrvalosti. Vysoké zatížení a nevhodná sportovní obuv „brusle“ jsou společným jmenovatelem četných zranění, která nejsou důsledkem kontaktu při hře. Abychom předešli situacím, kdy můžeme vidět mladé hráče po operaci menisku, kolenních vazů čí trápících se s bolestmi zad, je řešením návrat k podstatě problému, a to je prevence vzniku poruch pohybového aparátu.

Jedním ze základních pilířů prevence je správné držení těla, které docílíme i díky sportovně ortopedickým vložkám.

V následujících informacích se zaměříme na „ výkon a komfort v hokeji. Základní otázkou je, v čem nám hokejistům pomůžou vložky individuálně tvarované na míru?

sílu, výkon a následně přesnou kontrolu vedení brusle, což zabezpečuje maximální customizace (maximální přizpůsobení na míru)

dokonale vyplní prostor mezi chodidlem a bruslí. Unikátní biomechanický 3D tvar zajišťuje podporu klenby a působí tak proti vzniku plochonoží.

přesně kopírují tvar Vašich nohou, dochází ke stabilizaci Vašeho postoje, a tím i k prevenci vadného držení těla. Tvar vložky je takový, že vede nohu pod optimálním úhlem při nášlapu na patu i odrazu od špičky a tím působí také proti vzniku vbočené nebo vybočené nohy.

pro tento účel speciálně vyvinuté antišokové materiály chrání patní kost, která je jednou z nejzatíženějších v těle. V přední části zase zmírňují nárazy a šetří tak příčnou klenbu a prstní klouby.

preventivně: proti bolestem nohou, páteře, zad, ramen, koleních a kyčelních kloubů. Anatomický 3D tvar zajistí rozložení váhy Vašeho těla na celou plochu vložky, čímž se sníží přetížení prstních kloubů a paty.